Ali Karter osvojio Trofej Velsa

BEOGRAD, 22. februara 2009. (Beta) - Igrač snuker bilijara Alister Karter osvojio je Trofej Velsa pošto je u Njuportu pobedio Džoa Svejla sa 9:5 u frejmovima.

U prvoj polovini meča Svejl je bio u konstantnom vođstvu, a na pauzu je otišao sa prednošću od dva frejma 5:3.

Međutim, u drugom delu Karter je potpuno preokrenuo meč i osvojio šest uzastopnih frejmova. U devetom i 10. frejmu napravio je brejkove od 116, odnosno 109 poena.

Karter, sedmi igrač u snuker bilijaru na svetu, takmičenje u profesionalnoj konkurenciji započeo je 1996. godine, a večeras je ostvario prvu pobedu na turnirima koji se boduju za svetsku rang listu.

On je do trofeja u Njuportu došao pobedama nad Džimijem Vajtom (5:1), Grejemom Dotom (5:4), Šonom Marfijem (5:2) i u polufinalu nad Entonijem Hamiltonom (6:5).

Svejl, koji zauzima 20. poziciju na rang listi najboljih svetskih snukeraša, do finala je došao pobedama nad Stivenom Megvajerom (5:4), Martinom Gouldom (5:1), Markom Alenom (5:3) i u polufinalu nad Nilom Robertsonom (6:4).

Titulu na Trofeju Velsa branio je Mark Selbi, koji je u četvrtfinalu izgubio od Entonija Hamiltona sa 5:3.

Nagradni fond Trofeja Velsa ja 225.500 funti, a pobednik je osvojio 35.000 funti, dok će poraženom finalisti pripasti 17.500.

Takmičenja u snukeru nastavlju se kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a sledeći turnir Čajna open igra se od 30. marta do 5. aprila u Pekingu.