Remi Liverpula i Mančester sitija

Strelci za domaći tim, koji je dva puta vodio, bili su Martin Škrtel u 34. i Luis Suarez u 66. minutu, dok su golove za aktuelnog šampiona Engleske postigli Jaja Ture u 63. i Karlos Tevez u 80. minutu.

Liverpul je poveo preciznim udarcem glavom Škrtela posle kornera koji je izveo kapiten Stiven Džerard, dok je drugi gol za domaći tim Suarez postigao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Kod oba gola Sitija prethodile su loše intervencije u odbrani domaćeg tima.

Prvo je Ture iskoristio slabu procenu golmana Pepea Rejne i još nekoliko igrača posle centaršuta Karlosa Teveza sa desne strane, a potom je argentinski napadač presekao dodavanje Škrtela ka golmanu, zaobišao Rejnu i plasirao loptu u gol.

Liverpul je u prvom kolu izgubio sa 0:3 od Vest Bromvič Albiona, dok je Siti sa 3:2 pobedio Sautempton.

U narednom meču Liverpul će igrati protiv Arsenala, a Mančester siti protiv Kvins Park Rendžersa.