FMP na svom terenu bolji od Zadra

BEOGRAD, 27. februara 2009. (Beta) - Košarkaši beogradskog FMP-a pobedili su u Železniku ekipu Zadra sa 82:78 (28:11, 20:24, 17:19, 17:24), u utakmici 23. kola Jadranske lige.

Beogradskom timu to je bila deseta pobeda, dok su Zadrani zabeležili osmi poraz i time, tri kola pre kraja regularnog dela takmičenja, umanjili šanse da se nađu među četiri najbolje ekipe na završnom turniru regionalne lige.

Najefikasniji u timu iz Železnika bio je Nemanja Protić sa 21 poenom, Dragan Labović ubacio je 18, a Miroslav Raduljica 13 poena.

U timu Zadra najbolji je bio bugarski internacionalac Dejan Ivanov sa 25 poena, a makedonski reprezentativac Todor Gečevski utakmicu je završio sa 20 poena.

Nakon odlično odigrane prve četvrtine u kojoj su stekli 17 poena prednosti (28:11), "panteri" su pali i dozvolili protivniku da se polako vrati u meč.

U neizvesnoj završnici, Zadar je pogotkom Ivanova minut pre kraja smanjio na 78:76, ali je domaći tim zahvaljući pogocima Labovića iz slobodnih bacanja osigurao pobedu.

Dvorana FMP-a. Gledalaca: 1.000. Sudije: Šutulović (Crna Gora), Jelen (Slovenija), Kralj (BiH).

FMP: Živanović, Labović 18 (8 sk), Marković, Lazić 9 (4-4 za dva), Ilić, Stamenković, Raduljica 13, Protić 21 (6-2 za tri, 4 sk, 2 as), Musli, Samardžijski 12 (2 sk), Jeremić 9 (2 as), Milutinović.
ZADAR: Rančić 4, Perić 10, Stipčević 7, Džonson 8, Prostran, Gečevski 20, Olivari, Ružić 2, Macura 2, Car, Farmer 13, Bojisa 12.

Četvrtak: Budućnost - Zagreb 76:67

TABELA: Partizan 20-2, Crvena zvezda 17-5, Hemofarm 16-6, Cibona 16-6, Zadar 15-8, Budućnost 13-10, Bosna 10-12, FMP Železnik 10-13, Olimpija 9-13, Split 8-14, Krka 7-15, Zagreb 6-17, Helios 5-17, Vojvodina 4-18.