Zvezda eliminisana iz Evrope penalom u 90. minutu

BORDO, 30. avgusta 2012. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su u četvrtak u gostima izgubili od Bordoa 3:2, iako su dva puta vodili.

Zvezdi je malo falilo da ostvari veliki uspeh, pošto je u 90. minutu bilo 2:2, ali je onda u nadoknadi vremena Bordo iz penala došao do pobede, iako je od 64. minuta imao 10 igrača.

Crveno-beli su poveli u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu golom Filipa Mladenovića. Bordo je izjednačio već u 52. minutu preko Joana Gufrana, a 12 minuta kasnije je drugi žuti karton dobio Nikola Moris-Bele. Domaći tim je ipak u 70. minutu poveo golom Žusija.

Zvezda je u 89. minutu golom Nikole Mikića izjednačila i taj rezultat je vodio dalje, pošto je u prvom meču bilo 0:0. Već u sledećem napadu, medjutim, Boban Bajković je srušio Gufrana u šesnaestercu, a isti igrač je iskoristio penal i doneo trijumf Bordou.