Pobede CSKA iz Moskve i Dinama iz Kijeva

BEOGRAD, 12. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri CSKA iz Moskve pobedili su  danas Šahtjor, u prvoj utakmici osmine finala Kupa UEFA, dok je Dinamo iz Kijeva takođe minimalnim rezultatom pobedio Metalist.

Fudbaleri CSKA iz Moskve pobedili su na svom stadionu Lužnjiki Šahtjor sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Brazilac Vagner Lav u 50. minutu iz jedanaesterca.

U duelu ukrajinskih ekipa Dinama iz Kijeva i Metalista bolji je bio Dinamo. Ekipa iz Kijeva pobedila je sa 1:0, golom hrvatskog internacionalca Ognjena Vukojevića u 54. minutu.

Fudbaleri Hamburga i Galatasaraja odigrali su na Hamburg Areni nerešeno 1:1. Galatasaraj je poveo u 33. minutu golom Ajhana Akmana, a domaća ekipa izjednačila je preko Marsela Jansena u 50. minutu.

Večeras igraju još Pari Sen Žermen-Braga, Verder-Sent Etjen, Mančester siti-Alborg, Marsej-Ajaks, Udineze-Zenit.

Revanš utakmice osmine finala Kupa UEFA igraju se 18. i 19. marta.