Rasing ubedljiv, dva gola Žigića

BEOGRAD, 15. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Rasinga iz Santandera pobedili su  Numansiju sa 5:0, u meču u kojem je srpski reprezentativac Nikola Žigić postigao dva gola.

Rasing je na svom terenu bio ubedljiv protiv Numansije (5:0), a svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu. Sa po dva gola na večerašnjem meču istakli su se Žigić (u 33. i 40. minutu) i Oskar Serano (16. i 45. minut), a u strelce se upisao i Peter Lusan u 27. minutu.

Žigić je do sada odigrao 11 utakmica za ekipu iz Santandera i postigao je osam golova.

Ekipa Rasinga je posle ove pobede na 10. mestu sa 33 boda, dok je Numansija na pretposlednjem 19. sa 23 osvojena boda.

Fudbaleri Malage i Sevilje odigrali su nerešeno 2:2. Domaća Malaga imala je prednost od dva gola preko dvostrukog strelca Salve Baleste, ali je Sevilja uspela da izjednači u 74. minutu 12. golom u prvenstvu Frederika Kanutea i Luisa Fabijana u 84. minutu.

Sevilja je na trećem mestu prvoligaške tabele sa 51 bodom, devet manje od vodećeg Real Madrida, dok je Malaga peta sa 43, a obe ekipe pokušavaju da izbore plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ili mesto koje vodi u Kup UEFA.

Sporting iz Hihona pobedio je Deportivo sa 3:2, dok je Espanjol uspeo da izvuče bod protiv Majorke, posle vođstva gostiju od 3:1.

Valjadolid je pobedio Hetafe sa 1:0 golom Fabijana Kanobija u 86. minutu, dok su Betis i Osasuna odigrali bez golova.

Fudbaleri Atletiko Madrida uspeli su posle preokreta da pobede Viljareal sa 3:2 i tako se popnu na peto mesto prvoligaške tabele sa 43 bodova. Gosti nisu upeli da sačuvaju dva gola prednosti, u 19. minutu gol je postigao Matijas Fernandez, dok je vođstvo duplirao Ruben Garsija Kani u 52. minutu.

Međutim, minut kasnije Serhio Aguero postigao je prvi gol za domaće, dok je Dijego Forlan izjednačio u 81. minutu. Pobedu Madriđanima doneo je odbrambeni igrač Antonio Lopes u 83. minutu.

Fudbaleri Barselone pobedili su Almeriju sa 2:0 golovima Bojana Krkića u 53. i 56. minutu. Katalonci su tako zadržali šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid, dok se Almerija nalazi na 12. mestu sa 31 osvojenim bodom.

Espanjol - Majorka 3:3 (0:1)