Đoković u trećem kolu Indijan Velsa

BEOGRAD, 15. marta 2009. (Beta) - Treći teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu pošto je pobedio 54. tenisera sveta Argentinca Martina Vasala Arguelja sa 2:0 po setovima (7:5, 6:4).

Teniseri su na početku prvog seta igrali sigurno prilikom svojih servisa, ali je Đoković u sedmom gemu uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i povede sa 4:3.

Međutim, Argentinac je u narednom gemu vratio brejk, posle grešaka Đokovića ali i dvostruke servis greške trećeg tenisera sveta i posle osvojenog gema na svoj servis poveo sa 5:4.

Đoković je nakon toga zaigrao agresivnije, osvojio tri uzastopna gema i uz napravljen brejk u 11. gemu poveo u prvom setu rezultatom 7:5.

U trećem gemu drugog seta Đoković je oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:1, ali je 54. igrač sveta uzvratio brejkom i izjednačio, a zatim posle osvojenog gema na svoj servis poveo sa 3:2.

Đoković je nakon toga ponovo preokrenuo rezultat i posle iskorišćene četvrte brejk šanse poveo sa 4:3. Nakon toga teniseri su osvojili gemove na svoj servis, da bi Đoković uspeo da i u 10. gemu sačuva svoj servis, trijumfuje i tako nastavi odbranu titule u Indijan Velsu.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela između Tomija Hasa ili Rejnara Šutlera.

Đoković je samo jednom igrao protiv 64. tenisera Hasa, 2006. godine na Rolan Garosu, kada je pobedio sa 3:0 po setovima (7:6, 6:1, 7:6), dok je protiv Šutlera igrao dva puta i oba puta bio uspešan - prošle godine na Olimpijskim igrama u Pekingu 6:4, 6:2 i 2007. na turniru u Dubaiju 7:6, 6:3.

Nagradni fond Mastersa u Indijan Velsu je 9.000.000 evra, a pobednik u muškoj konkurenicji zaradiće 605.500 dolara i 1.000 ATP bodova.