Tri srpske posade obezbedile plasman u finala

Dvojac bez kormilara Nikola Stojić i Nenad Bedjih trijumfovao je u repesažu, Iva Obradović se kao drugoplasirana u polufinalu skifa plasirala dalje, dok je dubl skul u sastavu Marko Marjanović i Aleksandar Filipović bio treći u trci za finale.

Srbija će se tako boriti u finalima u svim disciplinama u kojima učestvuje na šampionatu u Varezeu, pošto su prethodno to obezbedili i laki i teški četverci.

Jedini srpski predstavnik u ženskoj konkurenciji, Iva Obradović polufinalnu trku završila je vremenom sedam minuta i 43,15 sekundi, čime je zauzela drugo mesto iza Litvanije, a ispred Rusije.

Stojić i Bedjik su u repesažu pobedio sa vremenom šest minuta i 42,32 sekunde, čime je za sekundu bio brži od drugoplasirane posade iz Madjarske.

Dubl skul je treće mesto osvojio sa vremenom šest minuta i 17,15 sekundi, a plasman u finale iz te grupe obezbedile su Litvanija i dve posade Italije.