Libi Triket se plasirala i na 100 metara slobodno

SIDNEJ, 19. marta 2009. (Beta-Rojters) - Australijska plivačica Libi Triket zabeležila je drugo najbrže vreme u trci na 100 metara slobodno na državnom prvenstvu i tako se kvalifikiovala i za drugu disciplinu na Svetskom prvenstvu u Rimu ovog leta.

Triketova je završila trku za 52,99 sekundi, samo 0,11 sekundi više od svetskog rekorda koji je sama postavila. Prvo mesto na svetskom prvenstvu osvojila je u sredu na 50 metara leptir.

Učenica iz Brizbejna Emili Sibom, koja je sa Triketovom osvojila zlatnu medalju u štafeti na Olimpijskim igrama u Pekingu, pobedila je na 100 metara leđnim stilom, dok je Sali Foster izborila mesto na 200 metara prsno u odsustvu olimpijske pobednice Lisel Džons.

Kristijan Sprenger i Brenton Rikard stigli su u isto vreme na 100 metara prsno, Ešli Dilejni pobedio je na 200 metara leđno, dok je na 50 metara leptir slavio Endru Loterštajn.

Državno prvenstvo Australije služi i kao kvalifikaciono takmičenje za Svetsko prvenstvo koje će se u julu održati u Rimu