Udineze izbacio Zenit, gol Ninkovića

BEOGRAD, 19. marta 2009. (Beta) - Branioci trofeja u Kupu UEFA, fudbaleri Zenita iz Sankt Petreburga, eliminisani su iz tog takmičenja, iako su na svom terenu pobedili Udineze sa 1:0.

Zenit je na stadionu "Petrovski" pobedio Udineze golom Anatolija Timoščuka u 36. minutu, ali ruskom timu taj rezultat nije bio dovoljan da prođe u četvrtfinale najmasovnijeg evropskog takmičenja, jer je u prvom meču u Udinama bilo 2:0 za italijanski klub.

Udineze je tako ukupnim rezultatom 2:1 izborio nastavak takmičenja.

Fudbaleri Dinama iz Kijeva plasirali su se u četvrtfinale Kupa UEFA, iako su na gostovanju protiv Metalista izgubili sa 2:3. U prvom meču Dinamo je pobedio sa 1:0, a nastavak takmičenja Kijevljani su izborili na osnovu postignutog većeg broja golova u gostima, jer je posle dva meča rezultat 3:3.

Metalist je poveo preko Valentina Slisuara u 29. minutu, a vođstvo je duplirao Jaja u 56. Fudbaler Dinama Goran Sabljić postigao je gol u 68. minutu, ali je Valter Abidal Asevedo u 70. doneo nadu domaćinima da mogu do četvrtfinala posle vođstva od 3:1.

Međutim, srpski internacionalac Miloš Ninković je u 79. minutu postigao gol koji je njegov tim odveo u četvrtfinale.

Fudbaleri Šahtjora pobedili su na Olimpijskom stadionu u Donjecku CSKA iz Moskve sa 2:0 i tako se plasirali u četvrtfinale Kupa UEFA. U prvom meču bilo je 1:0 za rusku ekipu, a Ukrajinci su prošli dalje ukupnim rezultatom 2:1.

Šahtjor je do pobede došao golovima Fernandinja iz jedanaesterca u 54. minutu i Luiza Adrijana u 70. minutu.

Plasman u četvrtfinale Kupa UEFA u sredu su izborili Verder iz Bremena i Marsej.