Liverpul ubedljiv, prvo mesto sve bliže

BEOGRAD, 22. marta 2009. (Beta) - Fudbaleri Liverpula ubedljivo su na svom terenu pobedili Aston Vilu sa 5:0 u 30. kolu Premijer lige i ugrozili lidersku poziciju aktuelnog šampiona Engleske Mančester junajteda.

Liverpul sada ima 64 boda, samo jedan manje od Mančester junajteda, koji je pre manje od mesec dana imao sedam bodova prednosti nad najbližim rivalom.

Mančester je, ipak, pretrpeo dva uzastopna poraza, prvi od Liverpula, a drugi juče od Fulama. Tim iz Liverpula iskoristio je posrtanje "crvenih đavola" i smanjio zaostatak, iako i dalje ima utakmicu više od vodećeg tima prvenstva.

Liverpul je do pobede nad Aston Vilom, koja je na petom mestu i još se bori za četvrtu poziciju i učešće u Ligi šampiona sledeće sezone, došao bez većih problema.

Prvi gol postigao je Dirk Kujt već u osmom minutu, a vođstvo je u 33. duplirao Albert Rijera. Potom je na scenu stupio kapiten Liverpula Stiven Džerard koji je postigao tri gola, dva iz penala.

Džerard je u dosadašnjem toku sezone postigao 13 golova, dva manje od najboljeg strelca Premijer lige Nikole Anjelke iz trećeplasiranog Čelsija, koji je juče izgubio od Totenhema.

Dve preostale današnje utakmice završene su pobedama domaćih timova od 1:0.

Vigan je golom Bena Votsona u 84. minutu savladao Hal Siti, dok je Mančester Siti bio bolji od Sanderlenda.

Pobedu Sitiju doneo je pogodak Mike Ričardsa u 57. minutu, iako su "građani" i ranije mogli do gola, ali Robinjo u 20. minutu nije iskoristio penal. Mančester Siti je već tada imao igrača više na terenu, pošto je Džordž Mekarti isključen u 15. minutu.