Napoli na vrhu, pobede Milana i Intera

Napoli je do pobede došao het-trikom urugvajskog napadača Edinsona Kavanija. On je golove postigao u 19, 31. i 64. minutu.

Tim iz Napulja sada ima 13 bodova, koliko i aktuelni šampion Juventus, ali bolju gol razliku.

POGLEDAJ VIDEO: Het-trik Kavanija

Povratnik u Seriju A, Sampdorija nije uspela da ostvari pobedu ni u drugoj uzastopnoj utakmici, posle tri vezana trijumfa na startu
sezone.

Oni su remizirali u gostima 1:1 sa Romom. Strelac za Sampdoriju bio je Đani Munari u 62, dok je gol za domaćina postigao kapiten Frančesko Toti u 35. minutu.

Fudbaleri Milana došli su u petom kolu do tek druge pobede u sezoni, pošto su na svom terenu savladali Kaljari sa 2:0 golovima Stefana El Šaravija u 15. i 82. minutu. Gosti su od 66. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Danijele Konti.

Milanov gradski rival Inter savladao je u Veroni domaći Kjevo sa 2:0 golovima Alvara Pereire u 43. i Antonija Kasana u 72. minutu i tako došao do treće pobede ove sezone uz dva poraza.

Katanija je kod kuće posle preokreta savladala Atalantu sa 2:1. Gosti su poveli golom Maksija Moralesa u 50, ali je Nikolas Spoli dva minuta kasnije izjednačio, dok je pobedu ekipi sa Sicilije doneo Pablo Barijentos u 64. minutu.

Ekipa Đenove došla je na svom terenu do boda protiv Parme golom Marka Borijela iz penala u 88. minutu, a gosti su vodili od 27. pogotkom Antonija Lukarelija.

Utakmica između Torina i Udinezea završena je nerešeno bez golova, dok je Peskara ranije danas na svom terenu savladala Palermo sa 1:0 golom Vladimira Vajsa u finišu meča.