Novi gol Mandžukića u šestoj pobedi Bajerna

Strelci za vodeći tim Bundeslige bili su Luis Gustavo u 81. i Mario Mandžukić u 83. minutu. Hrvat je nastavio sjajnu golgetersku seriju, pošto mu je to bio šesti gol u šest prvenstvenih utakmica.

Štutgart je protiv Nirnberga u gostima došao do prve ovosezonske pobede, pošto je slavio sa 2:0. Golove su postigli Vedad Ibišević u prvom i Martin Harnik u 75.

Bajer Leverkuzen je opravdao ulogu favorita u duelu sa novim bundesligašem Grojter Firtom, i kao domaćin pobedio sa 2:0, golovima Sidnija Sema u 50. i 62. minutu.

Hamburg je sa 1:0 pobedio gostujući Hanover, pogotkom Artjomsa Rudnevsa u 20. minutu, dok su Hofenhajm i Augzburg igrali bez golova.

U prvom meču šestog kola Fortuna Dizeldorf i Šalke sinoć su igrali nerešeno 2:2. Danas u 18.30 sastaće se aktuelni šampion Borusija Dortmund i Borusija Menhengladbah, a sutra igraju Ajntraht - Frajburg i Volfsburg - Majnc.