BATE bolji od Bajerna, Barsa slavila u Lisabonu

Prokletstvo Benfike je nastavljeno, pošto ni posle 30 godina nije uspela da dođe do trijumfa nad nekom španskom ekipom.

Barselona je brzim golom Aleksisa Sančeza utišala publiku na stadionu La Luš i umirila domaće igrače koji su verovali da mogu da naprave iznenađenje.

Mesi je u šestom minutu pobegao protivniku po levoj strani i uposlio na petercu čileanskog reprezentativca koji je između dva igrača Benfike uspeo da zatrese mrežu Artura. Argentinac je odlično asistirao i u 55. minutu kada je Sesk Fabregas postigao gol i rešio sve nedoumice oko pitanja pobednika.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je čitav meč za domaći tim.

(old_image)

U E grupi prvak Evrope, Čelsi je na gostovanju protiv danskog Nordsjelanda došao do prve pobede u novom ciklusu.

Dvostruki strelac za tim iz Londona bio je Mata, a u listu strelaca upisali su David Luiz i Ramires.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za gostujući tim.

U istoj grupi Juventus nije uspeo da opravda ulogu favorita i kod kuće prekine seriju Šahtjora od 25 utakmica bez poraza.

Ukrajinski prvak je prvi došao u vođstvo preko Tešeire, a konačan rezultat postavio je Bonući.

U okviru F grupe Valensija je zabeležila prvu pobedu i to protiv Lila, a najveće iznenađenje priredio je BATE Borisov, koji je pobedio minhenski Bajern sa 3:1.

Malo je falilo da u grupi H rumunski Kluž, posle pobede nad Bragom u prvom kolu, napravi iznenađenje i u meču protiv Mančester Junajteda.

Domaćin je poveo preko Kaptenosa, a najzaslužniji za trijumf vicešampiona Engleske bio je dvostruki strelac Robin van Persi.