Pobede Bajerna i Šalkea

Bavarci su golovima Franka Riberija u 19. i 47. minutu učvrstili na prvom mestu šampionata sa 21 bodom.

Fudbaleri Šalkea ubedljivo su savladali gostujući Volfsburg sa 3:0.

Domaćin je do prednosti došao golom Džefersona Farfana u 33. minutu.

Na 2:0 povisio je Ibrahim Afelaj na samom početku drugog poluvremena, dok je konačnih 3:0 postavio Roman Nojštedter u 58. minutu.

Hamburg je u gostima slavio protiv Grojter Firta minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Heung Min Son u 17. minutu.

Frajburg je kod kuće pobedio Ninberg sa 3:0, golovima Kedrika Makiadia u 36. minutu, Danijela Kaligurija iz penala u 91 i Marka Teracina u poslednjim trenucima utakmice.

Majnc je kao domaćin pobedio Diseldorf minimalnim rezutatom, a gol je postigao Nikolce Noveski u 85. minutu.

Gosti su od 78. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Oliver Fink zaradio drugi žuti karton.

U ostalim utakmicama sedmog kola sutra se sastaju Borusija iz Menhengladbaha i Ajntraht, Hanover dočekuje Borusiju iz Dortmunda, dok Bajer iz Leverkuzena gostuje Štutgartu.