Partizan porazom počeo takmičenje u Evroligi

Najefikasniji u poraženom timu bio je kapiten Vladimir Lučić sa 18 poena, dok je Leo Vesterman postigao 12. Njih dvojica su bili jedini sa dvocifrenim brojem poena među crno-belima.

Bešiktaš je predvodio Patrik Kristofer sa 25 poena, dok je bivši prvotimac Partizana Kurtis Džerels meč završio sa 15.

Partizan je dobro počeo meč i vodio je tokom većeg dela prve četvrtine, ali je Bešiktaš preokrenuo trojkama Tutkua Ačika i Serhata Četina i nije ispuštao vođstvo do kraja.

Domaći košarkaši su dobrom odbranom zaustavili Partizan, a u napadu su preko sjajnog Kristofera držali i povećavali prednost. Crno-beli su u nekoliko navrata pokušavali da se vrate, ali su mnogo grešili i nisu uspevali da probiju odbranu Bešiktaša.

Šampion Srbije je poslednju šansu imao u poslednjoj četvrtini, kada je prišao na 61:55, ali je Bešiktaš odgovorio serijom 12:0 i stavio tačku na meč.

Partizan u sledećem kolu, 18. oktobra u Beogradu, dočekuje moskovski CSKA.