Čelsi preokrenuo protiv Totenhema

Meč na stadionu Vajt Hart Lejn u Londonu obeležilo je mnogo preokreta, a prvi su poveli gosti golom Gerija Kejhila u 17. minutu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je Totenhem na startu drugog došao do preokreta preko Vilijama Galasa u 47. I Džermejna Defoa u 54. minutu.

Domaćin ipak nije uspeo da sačuva taj rezultat, pa je Čelsi golovima Huana Mate u 66. i 69. minutu došao do preokreta u svoju korist i vođstva od 3:2.

Totenhem je u finišu meča imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, ali je golman "plavaca" Petr Čeh uspeo da ostane nesavladan, a gosti su preko Danijela Staridža došli do novog gola u 90. minutu i pobede od 4:2.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za Čelsi, a dobio je žuti karton u 25. minutu.

Čelsi je tako zabeležio sedmu pobedu u sezoni i pobegao na čelu tabele Premijer lige sedam bodova u odnosu na Mančester siti i Mančester junajted, koji su drugi i treći, ali imaju utakmicu manje.

Totenhem je ostao na petom mestu sa 14 bodova.