Blažević: Belgija nema šta da traži

SARAJEVO, 1. aprila 2009. (Beta) – Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević rekao je da će njegova ekipa od početka večeras napasti Belgiju i tako se približiti plasmanu na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine.

“Belgija je mnogo jača u gostima i zato nas očekuje veoma teška utakmica u Zenici. Odmah na početku ćemo im dati do znanja da nemaju šta da traže kod nas“, rekao je Blažević pred večerašnji meč.

BiH je 28. marta u Genku pobedila Belgiju sa 4:2, što je izazvalo slavlje u zemlji, a građani iz nekoliko gradova u Federaciji izašli su na ulice da proslave pobedu svog tima.

BiH je druga u petoj grupi sa devet bodova, dva više od Belgije. Prva na tabeli je Španija sa 15 bodova.

Utakmica u Zenici počinje veceras u 20.45 


Sreda:

Grupa 1
Mađarska – Malta 19,00
Danska – Albanija 20,15
Tabela: Danska 10 (4), Mađarska 10 (5), Portugal 6 (5), Švedska 6 (4), Albanija 6 (6), Malta 1 (6)

Grupa 2
Letonija – Luksemburg 17,30
Grčka – Izrael 20,30
Švajcarska – Moldavija 20,30
Tabela: Grčka 10 (5) i Švajcarska 10 (5), Izrael 9 (5), Letonija 7 (5), Luksemburg 4 (5), Moldavija 1 (5)

Grupa 3
Češka – Slovačka 20,30
Poljska – San Marino 20,30
Severna Irska – Slovenija 20,30
Tabela: Severna Irska 10 (6), Slovačka 9 (4), Češka 8 (5) i Slovenija 8 (5), Poljska 7 (5), San Marino 0 (5)

Grupa 4
Lihtenštajn – Rusija 19,45
Vels – Nemačka 20,45
Tabela: Nemačka 13 (5), Rusija 9 (4), Finska 7 (4), Vels 6 (5), Azerbejdžan 1 (4), Lihtenštajn 1 (4)

Grupa 5
Estonija – Jermenija 17,00
Turska – Španija 20,00
Bosna i Hercegovina – Belgija 20,45
Tabela: Španija 15 (5), Bosna i Hercegovina 9 (5), Turska 8 (5), Belgija 7 (5), Estonija 2 (5), Jermenija 1 (5)

Grupa 6
Kazahstan – Belorusija 16,30
Andora – Hrvatska 20,30
Engleska – Ukrajina 21,00
Tabela: Engleska 12 (4), Hrvatska 7 (4), Ukrajina 7 (3), Belorusija 3 (3), Kazahstan 3 (4), Andora 0 (4)

Grupa 7
Austrija – Rumunija 20,30
Francuska – Litvanija 21,00
Tabela: Srbija 12 (5), Litvanija 9 (5), Francuska 7 (4), Austrija 4 (4), Rumunija 4 (4), Farska ostrva 1 (4)

Grupa 8
Bugarska – Kipar 17,00
Gruzija – Crna Gora 19,00
Italija – Republika Irska 20,50
Tabela: Italija 13 (5), Republika Irska 11 (5), Bugarska 4 (4), Kipar 4 (4), Crna Gora 2 (4), Gruzija 2 (6)

Grupa 9
Holandija – Makedonija 20,45
Škotska – Island 21,00
Tabela: Holandija 12 (4), Island 4 (4), Škotska 4 (4), Makedonija 3 (3), Norveška 2 (3)