Zvezda u četvrtfinalu Kupa

Strelci za branioca titule u Kupu bili su Ognjen Mudrinski u 41. i Miloš Dimitrijević iz penala u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Crveno-beli su od 50. minuta igrali sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen golman Aleksandar Kirovski. Na gol Zvezde umesto njega stao je Miloš Vesić, koji je zamenio strelca prvog pogotka Mudrinskog.

POGLEDAJ VIDEO: Hajduk  - Crvena zvezda 0:2

Vicešampion Srbije je poveo kada je Mudrinski posle centaršuta kapitena Nenada Milijaša ušao iza leđa odbrambenih igrača Hajduka i sa tri metra savladao golmana domaćih Bojana Braća.

Konačan rezultat Dimitrijević je postavio pošto je Nenad Adamović u šesnaestercu oborio Nikolu Mikića.

Fudbaleri Hajduka su u drugom poluvremenu posle isključenja Kirovskog imali nekoliko pokušaja da postignu gol, ali je siguran bio rezervni golman Zvezde Vesić.

Rezultati osmine finala Kupa Srbije:

Hajduk Kula - Crvena zvezda 0:2 (Mudrinski 41, Dimitrijević 45+1)
Novi Pazar - Rad 0:1 (Ljubinković 38)
Čukarički - Vojvodina 0:1 (Abubakar 52)
Inđija - OFK Beograd 2:3 (Dimitrov 21, Dubajić 33 - Adžić 11, Rodić 49, Bogavac 68)
Javor - Smederevo 3:0 (Radivojević 21, 61, Milović 38)
Jagodina - Novi Sad 1:0 (El Munir 45+1)
Spartak - Metalac 0:0 - 8:7 penalima.