Udineze posle preokreta pobedio Romu

Udineze je do pobede došao iako je Roma vodila sa 2:0 golovima Erika Lamele u 22. i 24. minutu.

Gosti su do poluvremena uspeli da smanje pogotkom Mauricija Domicija u 32, a izjednačio je kapiten Antonio Di Natale u 50. minutu.

Sva tri boda Udinezeu doneo je drugim golom Di Natale, pošto je u 88. minutu postigao pogodak iz penala popularnom "panenkom".

Arbitar Davide Masa dosudio je jedanaesterac na asistenciju pomoćnika iako je prethodno krenuo da pokaže žuti karton igraču Udinezea Robertu Pereiri zbog simuliranja. Promena odluke izazvala je burne reakcije kod domaćih fudbalera.

Napoli je na svom stadionu savladao Kjevo sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Marek Hamšik u 58. minutu.

Kjevo je od 78. minuta igrao sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Kamil Vaček.