Čelsi posle produžetaka savladao Junajted

Ova dva tima sastala su se i pre četiri dana u derbiju devetog kola engleske Premijer lige, takođe u Londonu, a tada su gosti slavili sa 3:2.

Malo je nedostajalo da se isti rezultat ponovi i večeras, ali je Čelsi golom Edena Azara iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade uspeo da izjednači na 3:3 i izbori produžetke.

POGLEDAJ VIDEO: Čelsi - Mančester junajted 5:4

Pobedu domaćem timu potom su obezbedili Danijel Staridž golom u 98. i Brazilac Ramireš u 116. minutu. Strelci za aktuelnog osvajača Lige šampiona bili su još David Luiz iz penala u 31. i Geri Kejhil u 52. minutu.

Golove za goste postigli su Rajan Gigs u 22. i 120. iz penala, Havijer Ernandez u 43. i Nani u 59. minutu.

U ostalim mečevima osmine finala Liga kupa igranim danas Totenhem je kao gost izgubio od Noriča sa 2:1, iako su gosti iz Londona vodili do 84. minuta, dok je Liverpul kao domaćin poražen od Svonsija sa 3:1.

Juče su se u četvrtfinale plasirali Arsenal, Midlsbro, Aston Vila, Bredford siti i Lids.