Juventus u finišu do pobede, poraz Napolija

Gol odluke postigao je 19-godišnji Francuz Pol Pogba u 91. minutu. Prethodno je strelac za Juventus bio Fabio Kvaljarela u 54. minutu, dok je gol za Bolonju dao Safir Tajder u 71.

Napoli je izgubio u gostima od Atalante i pao sa drugog na treće mesto tabele. Drugi poraz timu sa juga Italije ove sezone u Seriji A naneo je Karlos Karmona golom u 19. minutu.

Na drugo mesto probio se milanski Inter, koji je sa 3:2 bio bolji od Sampdorije.

Gosti iz Đenove poveli su u 20. minutu golom Đanija Munarija, ali su potom ostali sa igračem manje jer je u 51. isključen Andrea Kosta. Preokret Intera najavio je Dijego Milito golom iz penala u 52. minutu, a u strelce su se potom upisali još Rodrigo Palasio (69) i Fredi Guarin (81). Drugi gol za Sampdoriju dao je Eder u 93. minutu.

Roma je kao gost povela protiv Parme već u 8. minutu golom Erika Lamele, međutim, domaćin je preokrenuo na 3:1 i na kraju slavio sa 3:2.

U ostalim današnjim mečevima 10. kola Kaljari je pobedio Sijenu sa 4:2, Kjevo je sa 2:0 savladalo Peskaru, dok su Lacio i Torino igrali nerešeno 1:1, a Udineze i Katanija 2:2.

Milan je juče uspeo da izbegne poraz od Palerma u gostima, pošto je posle 0:2 došao do 2:2, a sutra će se u poslednjoj utakmici 10. kola sastati Đenova i Fiorentina.