Lacio slavio u rimskom derbiju

U ostalim utakmicama igranim danas Palermo je sa 2:0 savladao Sampdoriju, Napoli je u finišu došao do preokreta i pobede nad Đenovom sa 4:2, Torino je slavio protiv Bolonje sa 1:0, dok su Parma i Sijena igrali nerešeno 0:0, a Kjevo i Udineze 2:2.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Veroni, gde je Kjevo u 89. minute golom iz penala poveo sa 2:1 protiv Udinezea, ali su gosti izjednačili minut kasnije.

Đenova je dva puta vodila protiv Napolija, ali je klub sa juga Italije uspeo da prvo izjednači u 79. minutu pogotkom Edinsona Kavanija, a potom i da dođe do sva tri boda golovima Mareka Hamšika u 90. i Lorenca Insinje u trećem minutu sudijske nadoknade.

Lacio je treći put uzastopno savladao Romu, a do današnje pobede došao je golovima Antonija Kandreva u 35, Miroslava Klosea u 43. I Stefana Maurija u 47. minutu.

Strelci za gostujuću Romu bili su Erik Lamela u 9. i Miralem Pjanić u 86. minutu.

Obe ekipe utakmicu su završile sa igračem manje. Prvo je crveni karton dobio Danijele de Rosi iz Rome, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a potom je u 85. isključen i Stefano Mauri iz Lacija.