Trka prekinuta zbog kiše, Baton ponovo pobedio

BEOGRAD, 5. aprila 2009. (Beta) - Vozač ekipe Bron GP Dženson Baton trijumfovao je na trci za Veliku nagradu Malezije, koja je posle 32 kruga prekinuta zbog jake kiše i tako ostvario drugu ovosezonsku pobedu u šampionatu Formule jedan.

Organizatori su odlučili da prekinu trku u 32. krugu zbog jake kiše i nemogućih uslova, iako je na stazi bilo sigurnosno vozilo. Planirano je da se na stazi u Sepangu vozi 56 krugova. Vozači i ekipe su zbog toga dobili samo polovinu od uobičajnenog broja bodova i to je bio tek peti put u istoriji Formule jedan da se primeni takvo bodovanje.

Batonu, koji je na današnjoj trci krenuo sa prvog mesta, pobeda je dodeljena jer je bio na prvom mestu kada su organizatori saopštili da se trka prekida. On je ostvario vreme od sat, 10 minuta i 52,092 sekundi.

Britanac je prošle nedelje pobedio na prvoj trci u 60. šampionatu Formule jedan za Veliku nagradu Australije u Melburnu.

Vozač BMW Zaubera Nik Hajdfeld kroz cilj je prošao drugi, dok je treće mesto pripalo Timu Gloku iz Tojote.

Italijan Jarno Truli iz Tojote trku je završio na četvrtom mestu, peti je bio Rubens Barikelo iz Bron GP, a šesti vozač Red Bula Mark Veber.

Aktuelni svetski šampion iz Meklarena Luis Hamilton trku je završio na sedmom mestu, dok je pola boda osvojio osmi Mark Veber iz Red Bula.

Vozači Ferarija Kimi Raikonen i Felipe Masa nisu osvojili bodove, Brazilac je bio deveti, a bivši svetski šampion iz 2007. godine 14.

Poslednji put je zbog jake kiše prekinuta trka u Australiji 1991. godine, kada je voženo samo 14 krugova od planiranih 81.

Sledeća trka u šampionatu Formule jedan vozi se 19. aprila za Veliku nagradu Kine u Šangaju.