Zvezda slavila u Sevilji nakon produžetaka

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Igor Rakočević sa 25 poena, dok je 16 ubacio Raško Katić uz osam skokova, a DaMarkus Nelson dodao je 15.

Najbolji sa druge strane bio je Brajan Esburi sa 26 poena, dok je Tomaš Satoranski postigao 21 koš.

POGLEDAJ VIDEO: Crvena zvezda pobedila Kahasol posle produžetka

Srpski internacionalac Luka Bogdanović proveo je 25 minuta na parketu i postigao je 15 poena, dok je Milenko Tepić za cetiri minuta dao isto dva poena.

Crvena zvezda je na poluvreme otišla sa prednošću od tri poena, odličnom serijom od 12:0 u završnici druge četvrtine.

Kahasol Sevilja – Crvena zvezda DIVA 93:95 (20:17, 10:16, 15:26, 38:24, 10:12)

Kahasol Sevilja: Tepić 2, Triguero 2, Ezburi 26 (6 sk), Burjanadže, Satoranski 21 (5sk), Korales 3, Balvin 2, Sastre 8, Bogdanović 15, Holand 1, Dozier 13

Crvena zvezda DIVA: Cvetković 3, Braun 5, Subotić 8 (8sk), Rakočević 25, Mitrović, Lazić, Simonović, Savović 4, Katić 16 (7 sk), Radivojević 6, Nelson 15 (5as, 4sk, 3ul), Skot 13

Beograđani su tokom treće deonice imali predost od 17 razlike (57:40), ali je Kahasol odličnom igrom u poslednjoj četvrtini došao do produžetaka.

Esburi je trojkom dve sekunde pre kraja odveo utakmicu u produžetke.

Iako je Kahasol bolje otvorio prudužetke, crveno-beli su izašli kao pobednici iz ovog meča i iz dve utakmice imaju skor od dve pobede, dok Orelan i Sasari imaju po jednu pobedu i poraz, a Kahasolu je ovo bila druga izgubljena utakmica u Evrokupu.

U drugoj utakmici Grupe H Orlean je pobedio Sasari sa 88:75.

Crvena zvezda će narednu utakmicu igrati 21. novembra u beogradskoj hali Pionir, kada će dočekati italijanski Sasari.