Pobede Fiorentine i Bolonje, remi Intera

U ostalim utakmicama Katanija je pobedila Kjevo sa 2:1, dok su Udineze i Parma odigrali nerešeno 2:2, a Sijena je slavila protiv Peskare sa 1:0.

Inter je vodio protiv Kaljarija, ali su gosti uspeli da preokrenu rezultat i na kraju brane vođstvo, ali u tome nisu bili uspešni.

Inter je do vođstva došao golom Rodriga Palsija u 10. minutu, a izjednačujući gol za goste postigao je Marko Sau dva minuta pre kraja prvog poluvremena.

Sau je doneo preokret Kaljariju golom u 66. minutu, ali je Inter u samom finišu utakmice uspeo da izjednači, a autogol postigao je Davide Astori.

Fiorentina je na svom terenu ubedljivo pobedila Atalantu, a golove za tim iz Firence postigli su Gonsalo Rodriges u 5, Alberto Akvilani u 42. i sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Luka Toni u 49. minutu.

Jedini gol za Atalantu postigao je Đakomo Bonaventura u 33. minutu.

Gosti su od 45. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Luka Čigarini dobio direktan crveni karton.

Srpski internacionalac Adem Ljajić odigrao je celu utakmicu za "violu", dok je Nenad Tomović presedeo meč na klupi.

Bolonja je trijumfovala protiv Palerma, a golove su postigli Alberto Žilardinjo u 22, Manolo Gabiadini u 44. iz penala Alesandro Diamanti takođe iz jedanasterca.

Palermo je utakmcu završio čak sa tri igrača manje, pošto su isključeni bili Samir Ujkani u 46, potom Edgar Bareto u 73. i Karlos Labrin u 82. minutu, dok je Bolonja završila meč sa 10 igrača jer je Safir Tajder u 79. minutu dobio drugi žuti karton.

Mladi internacionalc Mladen Milanović presedo je ceo meč na klupi Palerma, dok je Uroš Radaković bio na klupi Bolonje.