Crveno-beli savladali Sasari u Pioniru

Utakmica je odigrana u dvorani Pionir pred oko 7.000 gledalaca, a sudili su Robert Lotermoser (Nemačka), Režis Bardera (Francuska) i Serhio Silva (Portugalija).

Crvena zvezda: Cvetković 9, Braun 22, Subotić 11, Rakočević 28, Mitrović, Lazić 6, Simonović 4, Savović 6, Katić 11, Radivojević 2, Nelson 10, Skot 7.

Dinamo Sasari: Bineti, Laguci, Deveki, Torton 33, Ignerski 17, T. Diner 13, Saketi 5, D. Diner 17, Vanuzo, Pinton 3, Dlijegro, Isli 19.

Zvezda je do sedme uzastopne pobede, treće u Evropi, došla nakon bolje igre u trećoj četvrtini kada je vođena sjajnom podrškom navijača, koji su do poslednjeg mesta ispunili tribine Pionira, slomila otpor protivnika. Ključne poene uz raspoloženog kapitena Rakočevića postigao je mladi Aleksandar Cvetković, koji je sa dve trojke i iznuđenim faulom u napadu srušio sve nade Italijana.

POGLEDAJ VIDEO: Crvena zvezda jača od Sasarijevih trojki

Crveno-beli su u nekoliko puta tokom meča imali prednost od šest poena razlike, ali nisu uspeli da prelomi meč. Gosti su uglavnom šutirali "trojke" i tako držali rezultatski priključak, a posebno se u tom segmentu igre istakao veteran Buci Torton, koji je u prvom poluvremenu bio bez promašaja van linije 6,75 (5-5). Izabranici Vlade Vukoičića iskoristili su trenutak kada su gosti pokvarili procenat šuta za tri poena i zasluženo došli do pobede.

Narednu utakmicu u Evrokupu košarkaši Crvene zvezde odigraće 28. novembra protiv Dinama u Italiji.