Remi Čelsija i Mančester sitija, popeda Totenhema

Dvostruki strelac za Totenhem u duelu londonskih klubova bio je Džermejn Defo, u 44. i 64. minutu, a pogodak za domaći tim postigao je i Geret Bejl u 58. Gol za goste dao je Endi Kerol osam minuta pre kraja.

Totenhem sada deli šesto mesto sa Arsenalom, pošto obe ekipe imaju po 20 bodova, dok je Vest Hem osmi sa 19.

Duel četvrtoplasiranog Čelsija i drugoplasiranog Mančester sitija bio je derbi kola, međutim, nije bilo mnogo uzbuđenja u tom meču.

U ostalim utakmicama igranim danas Sautempton je kao domaćin pobedio Njukasl sa 2:0, dok je duel Svonsija i Liverpula završen bez golova.

Sautempton je uspeo da prvi put ove sezone ne primi pogodak, a golovima Adama Lalane u 35. i Gastona Ramireza u 60. minutu pobegao je iz zone ispadanja na 17. mesto. Njukasl je izgubio treću uzastopnu utakmicu i ostao na 14. poziciji.

Remi Svonsija i Liverpula zadrža je bod razlike između ta dva tima. Svonsi je deveti sa 17, a Liverpul 11. sa 16 bodova.