Partizan siguran protiv Zvezde

BEOGRAD, 8. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu Crvenu zvezdu sa 2:0 u 24. kolu Superlige Srbije i tako povećali prednost na tabeli.

Golove za Partizan postigli su Lamin Dijara u 12. i Nikola Vujović u 82. minutu meča.

Šampion Srbije sada ima 14 bodova više od "večitog" rivala i 13 više od drugoplasirane Vojvodine.

Partizan je pobedio Zvezdu na svom terenu posle osam godina, a danas je imao više prilika, kontrolisao igru i bio dominantan, naročito u drugom poluvremenu.

Zvezda je prva zapretila preko Oumarua Abubakara, a Partizan je poveo posle lepe akcije, koju je započeo Nemanja Tomić na desnoj strani, ušao u šesnaesterac i pored Nemanje Pejčinovića i Đorđa Tutorića dodao po zemlji loptu Dijari, koji je iz neposredne blizine lako savladao Sašu Stamenkovića.

Zvezda je prvu dobru priliku imala u 20. minutu, kada je Mohamed Isah osvojio loptu, prešao sa njom dvadesetak metara i šutirao sa oko 20 metara, ali je Stamenković odbranio.

Partizan je u 28. minutu mogao lako da poveća prednost. Tomić je šutirao iz šesnaesterca, Stamenković je odbio loptu do Dijare, koji je ponovo šutirao, ali je Zvezdin golman ponovo bio siguran.

Odmah potom, Zvezda je imala najbolju priliku. Nikola Lazetić je centrirao sa desne strane, lopta je došla do Abubakara, koji je neometano šutirao pored gola.

Moreira je početkom drugog poluvremena imao dve dobre prilike. U 53. minutu je "makazicama" šutirao preko gola, a tri minuta kasnije posle duplog pasa sa Dijarom izbio je sam pred Stamenkovića, ali nije uspeo da ga savlada.

U drugom poluvremenu opao je tempo igre, a Partizan je pokazao više kontrole i na trenutke je igrao izuzetno atraktivno. Zvezda je u 79. minutu imala dobru prilku, kada je Bernard Parker posle kornera šutirao, ali je Mladen Božović odbranio.

Samo tri minuta kasnije Partizan je potvrdio pobedu golom Vujovića, koji je u 59. minutu zamenio Adema Ljajića.

Nemanja Tomić šutirao je sa ivice šesnaesterca, a Stamenković je odbio loptu na desnu stranu šesnaesterca, gde je Vašington Silva "makazicama" ubacio u sredinu, posle čega je Moreira zasmetao odbrani Zvezde, koja je jedva odbila loptu do Vujovića i ovaj je volejom zakucao u mrežu Stamenkovića.

Navijači Zvezde na kraju utakmice zapalili su stolice na severnoj tribini, zbog čega su intervenisali vatrogasci.

Stadion: Partizana, gledalaca: 20.000

Sudija: Dragan Krstić

Pomoćnici: Milovan Ristić, Saša Živković.

PARTIZAN : Božović, Stevanović, Obradović, Đorđević, Gavrančić, Fejsa, Tomić, Moreira, Ljajić (Vujović, 59), Bogunović (Vašington, 52), Dijara.

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, Tutorić, Tomović, Pejčinović, Milijaš, Lazetić (Parker, 77), Koroman, Abubakar (Šišić), Kleo.