Rukometašice Srbije pobedile Ukrajinu

Reprezentacija domaćina prethodno je poražena od Norveške sa 28:26, a naredni duel igraće u subotu protiv Češke.

Norveška i Češka, koje imaju po jednu pobedu, sastaće se u 20.15.

Najefikasnije igračice Srbije večeras bile su Jelena Popović i Sanja Damnjanović sa po pet golova, dok je Ukrajinu predvodila Julija Managarova sa sedam.

Ukrajina je bolje počela utakmicu i povela sa 2:0, ali su potom srpske rukometašice uspele da uspostave ravnotežu i smenjuju se u vođstvu do polovine prvog poluvremena.

Srbija je potom zaigrala mnogo bolje, a Ukrajinke su u finišu prvog dela igre delovale zbunjeno i skoro četiri od poslednjih pet minuta igrale su sa dve igračice manje, što zbog tehničkih grešaka, što zbog faulova.

Domaća ekipa je to iskoristila i na poluvreme otišla sa četiri gola prednosti, rezultatom 14:10.

Ukrajina je sredinom drugog poluvremena uspela da sa tri pogotka dođe na samo jedan gol zaostatka (17:16), ali su onda srpske igračice zaigrale bolje i rutinskom igrom došle do važne pobede.

Utakmicu u beogradskoj Areni uživo je posmatralo oko tri hiljade gledalaca.