Borusija pobedila Keln, Subotić i Vučićević strelci

BEOGRAD, 11. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Keln a srpski fudbaleri Neven Subotić i Nemanja Vučićević postiglu su po jedan gol za svoje ekipe, dok je Volfsburg pobedio Borusiju iz Menhengladbaha i tako zadržo prvo mesto na tabeli Bundes lige.

Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Keln sa 3:1. Keln je poveo u 10. minutu golom srpskog internacionalca Nemanje Vučićevića, dok su domaći izjednačili preko novog reprezentativca Srbije Nevena Subotića u 29. minutu.

Borusija je povela golom Tamaša Hajnala u 49. minutu, dok je konačan rezultat autogolom postavio Žeromel u 81. minutu.

Volfsburg je pobedio na gostovanju u Menhengladbahu Borusiju sa 2:1 i tako zadržao tri boda prednosti u odnosu na prve pratioce na tabeli nemačkog šampionata.

Gosti su poveli u 20. minutu preko Edina Džeka, ali je Borusija izjednačila u 79. preko Banfima Dantea. Važna tri boda u borbi za titulu Volfsburgu je doneo Šaša Riter u 85. minutu.

Volfsburg sada ima 54 boda, tri više od aktuelnog šampiona Bajerna iz Minhena, koji je danas ubedljivo pobedio Ajntraht iz Frankfurta sa 4:0.

Bajern je poveo preko Franka Riberija u trećem minutu, a vođstvo je duplirao Luka Toni u 17. Lusio je postigao treći gol u 36. dok je Bastijan Švajnštajger konačan rezultat postavio u 48. minutu.

Hanover je na svom terenu pobedio Hertu sa 2:0, zbog čega je tim iz Berlina pao na četvrto mesto bundesligaške tabele, dok je Hofenhajmm ubedljivo poražen od Bohuma sa 0:3.

Pobede su zabeležili i Šalke protiv Karlsruea (2:0) i Kotbus protiv Arminije iz Bilefelda (2:1).

Bajern - Ajntraht 4:0 (3:0)
(Riberi 3`, Toni 17`, Lusio 36`, Švajštajger 48`)

Dortmund - Keln 3:1 (1:1)
(Subotić 29`, Hajnal 49`, Žeromel ag 81` - Vučićević 10`)

Menhengladbah - Volfsburg 1:2 (0:1)