EP u rukometu: Veličanstvena pobeda Srbije protiv Danske

Naše igračice su odlično otvorile meč brzom i pametnom igrom u napadu i čvrstom odbranom. Na golu je ponovo sjajna Katarina Tomašević koja je zatvorila sve prilaze golu i ne dozvoljava Dankinjama lake golove.

U desetom minutu je rezultat bio 7:4, a u našim redovima najviše se istakla Biljana Filipović koja je postigla 3 gola u tom periodu.

Furiozno je nastavila reprezentacija Srbije i napravila plus 5 u 15.minutu kada su se naša krila istakla sa 3 gola.

Usledio je pad u igri naše reprezentacije, što su igračice Danske iskoristile i primakle se na samo minus dva tri minuta pred kraj poluvremena.

Na kraju poluvremena rezultat je 16:14.

U drugom poluvremenu došlo je do velikog pada u igri i Dankinje su preuzele vođstvo u 40.minutu meča.

Međutim, na krilima odbrana sjajne Katarine Tomašević i golovima Ognjenović i Lekić, Srbija je preokrenula rezultat i došla do važne pobede koja je otvorila vrata polufinala pobedom protiv veoma jakog rivala.

Sledeću utakmicu naše rukometašice igraju protiv Francuske, gde nam je dovoljan bod za polufinale.