Vojvodina promašivala, bodovi Partizanu

BEOGRAD, 12. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su u Novom Sadu domaću Vojvodinu sa 2:0 u 25. kolu Jelen Super lige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli srpskog prvenstva sa 14 bodova prednosti nad drugoplasiranom Crvenom zvezdom.

Najzaslužniji za pobedu Partizana u Novom Sadu bili su Lamin Dijara i Almami Moreira.

Dijara je u 51. minutu postigao prvi gol za Partizan, a Moreira je bio asistent. Drugi gol postigao je Moreira u 70. minutu, pošto mu je Dijara uzvratio dobrom asistencijom.

Hajduk je na drugoj današnjoj utakmici u Kuli pobedio Jagodinu sa 1:0. Pobednički gol za Hajduk postigao je Miloš Živanović u 61. minutu.

Partizan je u dosadašnjem toku sezone osvojio 59 bodova, dok je drugoplasirana Zvezda, koju su "crno-beli" pobedili u prethodnom kolu, u sredu sa 2:0, sakupila 45. Vojvodina je treća sa 43 boda.

Novosadski tim je u duelu sa Partizanom propustio priliku da se eventualnom pobedom zadrži na drugom mestu. Igrom u prvih 45 minuta Vojvodina je i zaslužila barem bod, ali je u nastavku utakmice pokvarila utisak.

Sudija Ninoslav Spasić je i poništio dva gola napadača Vojvodine Dragana Mrđe. Prvi u sedmom minutu zbog ofsajda Danijela Aleksića, a drugi, mnogo sumnjiviji, u 14. kada je Mrđa navodno napravio prekršaj u napadu.

Trener Vojvodine Zoran Marić isključen je posle drugog poništenog gola njegove ekipe, pošto je previše burno kritikovao odluku sudija.

Napadi Vojvodine su se, ipak, nastavili do kraja prvog poluvremena.

Golman Partizana Mladen Božović uspeo je da u 33. minutu zaustavi opasan šut Aleksića sa ivice kaznenog prostora. Četiri minuta kasnije šut je oprobao i Miodrag Stošić, ali je sa 15 metara tukao za malo pored leve stativa gola Partizana.

Najbolju priliku Vojvodina je imala u 40. minutu kada je Vladimir Buač izbio sam pred Božovića i lobovao golmana Partizana, ali je štoper "crno-belih" Goran Gavrančić iz trka ispucao loptu u korner.

Situacija se, međutim, potpuno promenila u drugom poluvremenu u kome je rani gol Dijare usporio tempo igre. Igrači Vojvodine su, inače, tražili da se i gol Dijare poništi zbog navodnog ofsajda, ali sudije nisu reagovale.

Partizan je, posle 20 mirnih minuta, uspeo i da duplira vođstvo, kada je Dijara izbacio Moreiru u prazan prostor, a Portugalac rutinski postigao gol.

Golmana Vojvodine Aleksandra Kesića ubrzo je lobom savladao i Radosav Petrović, ali je Džozef Kizito uspeo da, kao i Gavrančić u prvom poluvremenu na suprotnoj strani, na vreme otkloni opasnost.

Obe ekipe su u finišu imale još po nekoliko solidnih šansi, ali je Kesić zaustavio pokušaje Moreire i Srđe Kneževića, dok su Mrđa i Mario Đurovski bili za malo neprecizni sa distance.

Najbliži golu, ipak, Novosađani su bili u 88. minutu, ali je Mrđa upropastio brzu kontru, pošto je oklevao da uposli usamljenog Dušana Tadića. Mrđa je potom uspeo da uputi šut ka golu Partizana, ali je Božović bio na mestu, da bi Tadić odbitak sa šest metara prebacio iznad prečke.

Zvezda je juče u Beogradu savladala Banat sa 3:0 golovima Đorđa Tutorića, Ognjena Koromana i kapitena Nenada Milijaša.

Rad je u malom beogradskom derbiju na Karaburmi pobedio OFK Beograd sa 2:0, Napredak je u Čačku savladao Borac sa 2:1, dok je Javor u Ivanjici bio bolji od Čukaričkog 2:0.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)