Floro Flores dvostruki strelac u pobedi Udinezea

BEOGRAD, 12. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Udinezea pobedili su u gostima poslednjeplasiranu Ređinu sa 1:0 na poslednjoj utakmici 31. kola italijanske Serije A na kojoj su im posao značajno olakšali i domaći igrači koji su dobili dva crvena kartona.

Teren su zbog isključena pre vremena morali da napuste Mauricio Lancaro u 55. i Antonio Barila u 62. minutu.

Brojčanu prednost Udineze je iskoristio postigavši golove u 85. i 90. minutu. Dvostruki strelac bio je Antonio Floro Flores.

Derbi utakmicu kola juče su u Rimu igrali gradski rivali Lacio i Roma. Pobedu je ostvario Lacio, koji je slavio sa 4:2. Poslednji pogodak za Lacio postigao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

Utakmicu su, pored šest golova, obeležila i tri crvena kartona, dva za Romu i jedan za Lacio.

Vodeći Inter je na svom terenu igrao samo nerešeno sa Palermom 2:2, iako je vodio sa 2:0.

Drugoplasirani Juventus izgubio je sa 2:3 na gostovanju Đenovi, koja je zahvaljući pobedi izbila na četvrto mesto na tabeli. Treći je Milan, koji je golom Klarensa Sedorfa u Veroni savladao Kjevo sa 1:0.