Hemofarm i četvrti put ove sezone pobedio Crvenu zvezdu

VRŠAC, 12. aprila 2009. (Beta) - Košarkaši Hemofarma pobedili su u Vršcu ekipu Crvene zvezde sa 82:79 (28:22, 22:18 15:24 17:15) u drugom kolu Svislajon Superlige Srbije i sa maksimalnim učinkom osamili se na prvom mestu na tabeli Grupe B.

Najefikasniji u četvrtoj ovosezonskoj pobedi Hemofarma u pet duela sa "crveno-belima" bili su Bojan Krstović sa 17 i Milivoje Božovć i Vladan Vukosavljević sa po 14 poena. Stefan Marković i Boris Savović dodali su po 12 poena, ali su imali veoma zapažene uloge u samom finišu, kada se meč i odlučivao.

Vladimir Štimac i Lorens Roberts postigli su po 14 poena za Zvezdu, dok su Elmedin Kikanović i Andre Ovens ubacili po 13. Roberts je u prvom porazu Zvezde u Superligi zabeležio i devet skokova.

Vrščani su odlično počeli meč i polako gradili prednost, koja je već sredinom druge četvrtine iznosila 15 poena razlike 39:24. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Hemofarm je vodio i sa najubedljivijih 22 poena razlike 50:28.

Usledila je, međutim, serija gostiju od 12:0, koju je trojkom u poslednjoj sekundi okončao Boris Bakić, pa se na poluvreme otišlo sa vođstvom Hemofarma od 50:40.

Hemofarm je naletima Zvezde uspevao da odoleva do samog finiša, kada je Roberts gostima doneo izjednačenje od 73:73.

Ušlo se zatim u penal završnicu u kojoj su se domaći bolje snašli, iako nisu bili najprecizniji.

Izjednačeno je bilo sve do 18 sekundi pre kraja, kada je Stiven Marković pogodio oba slobodna bacanja i Zvezdi doneo rezultat od 79:79.

Isti igrač je potom faulirao prezimenjaka iz redova domaćih Stefana Markovića, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje, ali je prvi stigao do odbijene lopte i izborio se za novi napad Hemofarma.

Bek Hemofarma je ponovo fauliran i još jednom pogodio samo jedno bacanje, pa je Zvezda imala 12 sekundi da stigne zaostatak od 79:81.

Napad se završio prekršajem Božovića nad Stivenom Markovićem, koji je promašio prvi penal, a potom, želeći da saigračima omogući priliku za skok u napadu, namerno i drugi.

Najviši u skoku, ipak, bio je Savović, koji je odmah i fauliran. Savović je promašio prvo slobodno bacanje, pa je Zvezdi ostalo tri sekunde da pokuša da se trojkom izbori za produžetak.

"Crveno-beli" su, međutim, pogrešili u izvođenju lopte, koja je stigla do košarkaša Hemofarma, pa je prilika propala.

Hemofarm – Crvena zvezda 82:79 (28:22, 22:18, 15:24, 17:15)

Hemofarm: Pavković 4, Despotović, Joksimović 3, Božović 14, Marković 12, Savović 12, Krstović 17, Petrović, Borisov 3, Marjanović 3, Bader, Vukosavljević 14.

Crvena zvezda: Kešelj 5, Roberts 14, Kikanović 13, Marković 4, Kovač 1, Stević, Dragićević 2, Milošević, Ovens 13, Štimac 14, Bakić 8, Bjelica 5.