Rukomet: Srbija ispustila bronzu u produžecima

Meč u "Kombank Areni" obilovao je sa dosta postignutih golova, a golmani danas nisu bili na očekivanom nivou. Posle lavovske borbe, Srbija je pala u produžecima neshvatljivim greškama u prelomnim trenucima.

Podršku našim devojkama davao je sa tribina "Kombank Arene" i predsednik Srbije Tomislav Nikolić.

U prvom poluvremenu viđena je rezultatska klackalica, a golmani skoro ništa nisu uspevali da odbrane.

Mađarske se u finišu poluvremena odlepila i na odmor se otišlo sa 21:19 u korist Mađarica.

Ni drugo poluvreme nije donelo ništa bolju igru golmana, te su igračice i jedne i druge reprezentacije nastavile da rešetaju mreže.

Uvukla se nervoza u redove naših igračica, a Mađarice su to iskoristile i došle do plus tri pet minuta pred kraj.

I kad je najteže, proradila je Katarina Tomašević. Uspeli smo da se odbranimo nekoliko puta za redom, a onda je 10 sekundi pred kraj Svetlana Ognjenović pogodila za izjednačenje i produžetke, a rezultat je bio 33:33.

U produžetku je povela Srbija preko gola Popović, a Mađarska je onda sa dva gola vratila prednost od plus jedan.

Andrea Lekić pokazuje zašto je kapiten naše reprezentacije! Sjajnim golom " sa zemlje" vraća izjednačenje minut pred kraj prvog produžetka, a onda u poslednjim sekundama pogađa iz nemoguće pozicije za vođstvo Srbije.

Počeo je drugi produžetak, a Mađarice su odmah izjednačile, a već u sledećem napadu došle u vođstvo.

Dva minuta pred kraj Jelena Popović pravi faul u napadu i dovodi našu reprezentaciju u veoma tešku poziciju.

Sedmerac za Mađarsku, ali ne uspeva Katarina Tomašević da odbrani!

Dve greške naših rukometašica, i dva brza gola Mađarske za slavlje Mađarskih navijača pred završetak utakmice.

Dale su naše devojke sve od sebe, ali nisu uspele da osvoje medalje.

Ovo je i dalje veliki uspeh i treba im pružiti podršku u daljim takmičenjima.