Zatvoreno prvenstvo Evrope za rukometašice

Šampionsku titulu, prvu u istoriji, osvojila je reprezentacija Crne Gore, koja je u finalu u Beogradskoj areni savladala dosadašnjeg prvaka, aktuelnog svetskog i olimpijskog šampiona, selekciju Norveške posle dva produžetka sa 34:31 (28:28, 24:24, 12:11).

Bronzanom medaljom okitile su se rukometašice Mađarske savladavši u borbi za treće mesto domaću reprezentaciju Srbije posle produžetka sa 41:38 (33:33, 21:19).

Konačan plasman: 1. Crna Gora, 2. Norveška, 3. Mađarska, 4. Srbija, 5. Danska, 6. Rusija, 7. Nemačka, 8. Švedska, 9. Francuska, 10. Rumunija, 11. Španija, 12. Češka, 13. Hrvatska, 14. Ukrajina, 15. Island, 16. Makedonija

Ovogodišnji šampionat, čiji su domaćini bili Beograd, Novi Sad, Niš i Vršac, prvobitno je trebalo da bude održan u Holandiji, ali nakon što je ta zemlja 4. juna iz finansijskih razloga odustala, turnir je dodeljen Srbiji, pre svega zbog sjajne organizacije muškog šampionata u januaru.