Novi kiks Reala, Barsa već šampion?

Čini se da su se već svi u Madridu oprostili od titule novim porazom Reala večeras od Malage (2:3), a bodovi nisu jedini problem, jer je atmosfera u svlačionici daleko od dobre.

Vodeći španski mediji nedeljama unazad su tvrdili da je veliki broj igrača Reala, predvođenih nezadovoljnim Kasiljasom u svađi sa Žozeom Murinjom i da su uz njega maltene ostali samo sunarodnici Pepe i Kristijano Ronaldo.

Kao "grom iz vedra neba" pred početak utakmice u Malagi odjeknula je vest kako će Kasiljas provesti veče na klupi nakon što je još jednom podigao glas protiv Murinja.

Da li su te priče tačne ili ne, znaju samo igrači i trener Reala, ali je kristalno jasno da je Murinjo imao ličnih razloga što je Kasiljasa poslao na klupu u ovako važnom meču.

Ispostavilo se da je upravo taj potez Portugalca doprineo porazu Madriđana od sjajne Malage.
I dok se Kasiljas dosađivao spavajući i praveći grimase nezadovoljstva na klupi, njegovi saigrači su se ponovo mučili na terenu, naročito kada je Isko u 49. minutu postigao gol.

Usledio je pritisak Madriđana koji je rezultirao auto-golom Serhija Sančeza u 66. minutu. Samo sedam minuta kasnije Santa Kruz je pobegao po levoj strani, potom se u šesnaestercu izvukao na bok i na lep način je savladao rezervnog golmana Reala Adana.

Paragvajac je u 76. minutu ponovo zatresao mrežu očajnog Reala, a pogodak Benzeme pred kraj meča ništa nije promenio.

Sada se kao glavno pitanje postavlja da li će Murinjo uopšte dočekati 1. januar 2013. na klupi Reala?

Iako je portugalski stručnjak dobio odrešene ruke da dovede koga želi u novoj sezoni i napadne sve trofeje, Real Madrid je daleko od nivoa na kome treba da bude.

Luka Modrić je čini se najveći promašaj Reala u poslednjih nekoliko godina jer nije prikazao ništa što je vredno 35 miliona evra koliko je plaćen.

Ostaje da se vidi u narednim danima šta će preduzeti čelnici Kraljevskog kluba, jer je ovakvo stanje u najtrofejnijem klubu na svetu neodrživo.