Ubedljiva pobeda Čelsija, preokret Redinga

U ostalim utakmicama Sautempton je kao gost slavio protiv Aston Vile sa 1:0, dok su Fulam i Vigan odigrali nerešeno 1:1, a na utakmici između Noriča i Njukasla, kao i na meču Evertona i Svonsija nije bilo golova.

Čelsije je ubedljivo slavio protiv Stouka, nakon poraza u prethodnom kolu od KPR.

Dvostruki strelac za Čelsi bio je igrač Stouka Džonatan Volters, koji je postigao dva autogola u 46. i 62. minutu.

Treći gol za prvaka Evrope postigao je Frenk Lampard u 65. iz penala, dok je konačan rezultat postavio Eden Hazard u 73. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi, a u igru je u 79. minutu umesto Huana Mate ušao kapiten "plavaca" Džon Teri, koji je sa terena odsustvovao dva i po meseca zbog povrede.

Sanderlend je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da zabeleži vrlo važan trijumf.

Strelci za Sanderlend bili su Sebastijan Larson u 12, Adam Džonson u 47. i Džejms Mekklin u 74. minutu.

Reding je sjajnom igrom u drugom poluvremenu slavio protiv VBA.

Gosti su do prvog gola došli u 19. minutu, kada je mrežu Redinga zatresao Romelu Lukaku.

Prednost VBA udvostručio je isti igrač u 69. minutu.

Prvi gol za Reding postigao je Džimi Kebe u 82. minutu, a samo šest minuta kasnije Adam Lefondr izjednačio je rezultat.

Pobedu Redingu doneo je Pavel Pogrebnjak u 90. minutu.

Ranije danas KPR i Totenhem odigrali su nerešeno 0:0.

Sutra će se igrati još dve utakmice 22. kola Premijer lige - Mančester junajted dočekaće Liverpul, dok Mančester siti gostuje Arsenalu.