Rukometaši Srbije poraženi od Slovenije

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bili su Marko Vujin sa sedam golova, dok su Petar Nenadić i Rajko Prodanović dali po šest.

Kod Slovenaca najbolji je bio Luka Žviželj sa sedam golova, a Borut Mačkovšek dao je šest.

Utakmica je bila izjednačena na početku, a u 20. minutu Slovenci su se "odlepili" na dva gola razlike.

Srbija je na poluvreme otišla sa tri gola zaostataka (16:19), pa su izabranici Veselina Vuković u nastavku utakmice ozbiljnije zaigrali u odbrani.

"Orlovi" su u prvom delu drugog poluvremena napravili seriju od 5:0 i preokrenuli rezultat (22:21).

Na golu reprezentacije Srbije u drugom poluvremenu bio je Darko Stanić, koji je na kraju meča imao devet odbrana.

Srbija je u 55. minutu imala tri gola prednosti (30:27), ali je isključenje Žarka Šešuma mnogo doprinelo da Slovenci zaigraju agresivnije u napadu.

Slovenija je od 56. do 59. minuta uzvratila serijom od 6:0, i tako minut pred kraja meča došla do prednosti od tri gola (33:30).

Reprezentativci Srbije su u poslednjem minutu uspeli samo da smanje rezultat preko Alema Toskića.

Srbija je takmičenje u Grupi C završila na trećem mestu, sa dva poraza, iza Slovenije i Poljske, ekipa od kojih je izgubila u dosadašnjem toku SP.

"Orlovi" će se u utorak u osmini finala sastati sa domacinom SP Španijom.