Rukometaši Hrvatske osvojili bronzanu medalju

Slovenija je uspela samo u prvom poluvremenu da bude ravnopravan protivnik, dok je početkom drugog prepustila inicijativu iskusnijim rukometašima Hrvatske. Samo 10 minuta Hrvatskoj je bilo dovoljno da povede sa 21:14 (41. minut) i da utakmicu mirno privede kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Domagoj Duvnjak i Ivan Čupić sa po osam golova, dok je u ekipi Slovenije najzapaženiji bio golman Primož Prost sa 13 odbrana.

Slovenija i Hrvatska su prvi put igrale meč za branzanu medalju na nekom velikom takmičenju, ali je presudilo iskustvo hrvatskih rukometaša koji su na poslednja dva takmičenja prošle godine – na EP u Beogradu i OI u Londonu osvojili treće mesto.

U finalu Svetskog prvenstva sastaće se selekcije Danske i domaćina Španije. Meč počinje sutra u 17.15 u Barseloni.