Ubedljive pobede Barselone i Real Madrida

Barselona je nakon prvog poraza u ligi u prethodnom kolu od Real Sosijedada, zabeležila ubedljiv trijumf nad Osasunom na svom stadionu.

Domaćin je do prednosti došao u 11. minutu, a strelac je bio Lionel Mesi, dok su gosti do izjednačenja došli u 24. minutu golom Raula Loe.

Mesi je svoj tim doveo do nove prednosti već u 28. minutu iz penala, koji je napravio Aribas i zaradio drugi žuti karton i isključenje, što je Barseloni dodatno olakšalo posao.

Na 3:1 povisio je Pedro u 40. minutu, dok se u listu strelaca još dvaput upisao Mesi.

U 56. minutu Argenitnac je upisao novi het-trik, a konačan rezultat postavio je dva minuta kasnije.

Aktuleni šampion španije, madridski Real je upisao drugu vezanu pobedu, a najzaslužniji za trijumf nad Hetafeom bio je Kristijano Ronaldo sa tri pogotka.

Huan Valera je autogolom u 53. minutu doveo Madriđane u vođstvo, a onda je Ronaldo golovima u 62. i 65 minutu povisio prednost svog tima na 3:0.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 72. minutu iz penala.