Zvezda slavila u Mađarskoj

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Igor Rakočević sa 22 poena, dok je Boris Savović ubacio je 17.

U ekipi Solnoka najefikasniji je bio Akos Horvat sa 13 poena, dok je Sead Šehović dodao 11, a isti učinak imao je i Rašad Bel.

Zvezdi je ovo bila 14 pobeda iz 20 mečeva, dok Solnok ima skor od pet trijumfa i 15 poraza.

Solnok – Crvena zvezda Telekom 83:96 (19:21, 30:25, 17:24, 17:26)

Solnok: Simon 3, Horvat 13, Fodor, Gej 7, Šehović 11, Sabo 8, Bader 10, Trepak, Nemet 6, Kalve 7, Florens 7, Bel 11.

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Braun, Subotić 4, Rakočević 22 (3ul), Lazić, Simonović 10, Savović 17 (5sk), Katić 8, Samardžiski 9 (5sk), Radivojević 10 (7as, 3ul), Nelson 10 (7as, 4sk), Skot 6 (4sk).

Zvezda je nesto slabije ušla u meč i domaćoj ekipi dozvolila da na početku ima prednost od pet poena (5:0), potom je beogradski klub serijom od 9:0, preokrenuo rezultat, da bi na kraju prve četvrtine otišao na pauzu sa dva poena prednosti.

Solnok je u drugoj četvrtini odigrao izuzetno dobro u napadu, pogotovo u šutu za tri poena koji ih je na poluvreme odveo sa prednošću.

Zvezda je nesto slabije igrala u početku treće četvrtine, pa je domaća ekipa i povećala prednost sa poluvremena.

Crveno-beli su od sredine trećeg perioda u potpunosti konsolidovali redove i na kraju zasluženo pobedili.

U Zagrebu je u isto vreme igran meč između Cibone i Budućnosti, u kom je podgorički tim trijumfovao sa 73:60.