Pobede Bostona i Dalasa, poraz Lejkersa

BEOGRAD, 24. aprila 2009. (Beta) - Košarkaši Bostona savladali su u gostima ekipu Čikago Bulsa sa 107:86 i poveli sa 2:1 u seriji prvog kola plej ofa NBA lige čiji su aktuelni šampioni.

Pol Pirs je pobedi ostvarenoj u noći između četvrtka i petka doprineo sa 24 poena, dok je Radžon Rondo dodao 20, ali je imao i 11 skokova i šest asistencija. Rondo je na tri utakmice plej-ofa u proseku beležio 22,7 poena, 9,7 asistencija i 10,7 skokova po meču.

Prve dve utakmice dva tima u Bostonu bile su prilično izjednačene, ali u trećem duelu dileme nije bilo. Boston je već posle prve četvrtine vodio sa 11 poena razlike, a na poluvremenu je imao "plus 22".

Vođstvo od 2:1 stekao je i Dalas, koji je na svom terenu savladao San Antonio sa 88:67.

Najefikasniji u Dalasu bio je Dirk Novicki sa 20 poena.

Pobedu Maveriksima, ipak, donela je pre svega odlična odbrana. San Antonio je zato postavio negativni klupski rekord, pošto u plej-ofu do sada nije postigao manje od 67 poena.

Najefikasniji u timu Sparsa bio je Toni Parker sa svega 12 poena. Parker je na prethodnoj utakmici ubacio 38 poena.

Juta je uz 23 poena i 22 skoka Karlosa Buzera savladala Los Anđeles Lejkerse sa 88:86 i smanjila zaostatak na 1:2.

Odlučujuće poene na utakmici, ipak, postigao je 2,2 sekunde pre kraja Deron Vilijams. Najbolji košarkaš Lejkersa Kobi Brajant u poslednjoj sekundi nije uspeo da pogodio trojku za preokret.

Čikago – Boston 86:107 (2:1)
(Pirs 24p, Rondo 20p 11s 6as 5uk, Alen 18p – Gordon 15p, Salmons 14p, Hinrih 14p)

Juta – L.A. Lejkers 88:86 (1:2)
(Buzer 23p 22s, Vilijams 13p 9s, Milsap 7p 14s – Odom 21p 14s, Gasol 20p 9s, Brajant 18p 7s 6as)

Dalas - San Antonio 88:67 (2:1)
(Novicki 20p 7s, Hauard 17p 8s - Parker 12p, Oberto 10p)