Zvezda deklasirala Radnički za finale Kupa

Zvezda će sutra u finalu igrati protiv Partizana, koji je ranije danas pobedio Megu 87:77.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević sa 21 poenom, dok je Radnički predvodio Teriko Vajt, koji je takođe postigao 21 poen.

Iako se očekivao derbi i neizvesna utakmica, Zvezda je bez ikakvih problema pobedila domaću ekipu. Meč je odigran u punoj hali Jezero.

Posle tvrdog početka, Zvezda je povela sredinom prve četvrtine sa 8:6, a onda je do kraja te deonice stekla i osetniju prednost 25:17.

Radnički se držao u igri i pokušavao je da stigne beogradske crveno-bele, ali nije dobro šutirao za tri poena, što mu je najjače oružje, dok je Aleksandar Ćapin iz igre tokom meča postigao samo dva poena.

Zvezda je do poluvremena povela sa 15 poena prednosti, 44:29, najviše zahvaljujući dobroj odbrani i raspoloženom Rakočeviću.

Radnički je u trećoj deonici imao nalet i uspeo je da priđe na 10 poena razlike, ali je Marko Simonović trojkom u završnici te deonice zaustavio napade domaćina.

Radnički i u poslednjoj četvrtini kao da je samo čekao da se meč završi, a Zvezda je samo povećavala prednost.

Ekipa iz Kragujevca postigla je samo dve trojke na utakmici.