Fiorentina ubedljiva protiv Rome, pobeda Udinezea

BEOGRAD, 25. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu Romu sa 4:1 i tako se popeli na četvrto mesto prvoligaške tabele, dok je Udineze na gostovanju savladao Kjevo, u utakmicama 33. kola italijanskog prvenstva.

Fiorentina je povela u šestom minutu preko Huna Vargasa, dok je Alberto Đilardino sa dva pogotka u 47. i 67. minutu doneo domaćinima ubedljivu prednost.

Četvrti gol za Fiorentinu postigao je Masimo Gobi šest minuta kasnije, dok je jedini gol za rimsku ekipu, koja je igrala bez suspendovanog Felipea Meksesa, postigao Žulio Baptista u 86. minutu.

Roma je više od pola sata igrala sa 10 igrača, pošto je David Pizaro isključen zbog sukoba sa Semiolijem.

Pre utakmice sukobili su se navijači dve ekipe, a pristalice domaćeg tima razbile su prozor na klupskom autobusu Rome, na ulasku na stadion.

Fiorentina je trenutno četvrta sa 58 bodova, dok je Roma na šestom mestu sa šest bodova manje.

Fudbaleri Udinezea su ranije danas u Veroni pobedili Kjevo sa 2:1. Dvostruki strelac za "crno-bele" iz Udina bio je Gaetano D'Agostino. Prvi pogodak postigao je u 35. minutu iz jedanaesterca, dok je drugi, pobedonosni, postigao u trećem minutu sudijske nadoknade.

Strelac za domaće bio je Serđo Pelisije u 71. minutu.

Udineze trenutno zauzima 10. poziciju na prvoligaškoj tabeli sa 45 bodova, dok je Kjevo na 16. mestu sa 34 bodova.

Preostale utakmice 33. kola italijanskog prvenstva igraju se sutra.