Majami pobedio Klivlend, Brajant boljji od Novickog

Najbolji u ekipi Majamija bio je Lebron Džejms sa 28 poena i osam asistencija. Dvejn Vejd postigao je 24 poena, od kojih 11 u poslednjih pet minuta, a dodao je pet skokova i šest asistencija.

Majami je početkom drugog poluvremena imao 22 poena prednosti, ali je u nastavku Klivlend preokrenuo i pet minuta pre kraja utakmice poveo sa osam razlike, 97:89.

U poslednjim minutima Vejd je preuzeo odgovornost i uz Džejmsa uspeo da vrati prednost Majamiju, koju su domaći uspeli da sačuvaju do kraja.

U pobedi su učestvovali i Mario Čalmers sa 16, Šejn Batije sa 14 i Rej Alen sa 11 poena.

Dion Vejters postigao je 26 poena za Kavalirse, Si Džej Majls dodao je 19, a Kajr Irving 17 poena.

Košarkaši San Antonija pobedili su na gostovanju Finiks sa 97:87 i ostvarili najbolji klupski rekord u NBA ligi od 45 pobeda i 13 poraza.

U ekipi Sparsa šest igrača postigli su dvocifren broj poena, a Peti Mils i Kavi Leonard bili su najefikasniji sa po 16. Tijago Spliter ubacio je 14, a po 12 su dodali Boris Dijao i Manu Đinobili.

Marcin Gortat bio je najefikasniji u ekipi Finiksa, koja je izgubila od San Antonija šesti put uzastopno, odnosno deveti put u poslednjih 10 utakmica. Luis Skola dodao je 15, a Goran Dragić "dabl dabl" učinak od 10 poena i 11 asistencija.

Košarkaši Njujorka pobedili su Filadelfiju sa 99:93 i prekinuli niz od četiri poraza. Karmelo Entoni postigao je 29 poena, uz sedam skokova, a Amare Stodemajer dodao je 22 poena.

U ekipi Filadelfije, koja je izgubila osmu uzastopnu utakmicu na gostovanjima, Dru Holidej bio je najbolji sa 30 poena, pet skokova i pet asistencija.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Dalas sa 103:99, a utakmicu je obeležio šuterski duel Kobija Brajanta i Dirka Novickog.

Brajant je postigao 38 poena uz 12 skokova i sedam asistencija, dok je Novicki ubacio 30 poena za Dalas i imao 13 skokova.

Oklahoma je pobedila Čikago sa 102:72, dok je Memfis pobedio Bruklin sa 76:72 i zabeležio sedmu uzastopnu pobedu.

Portland je pobedio Boston sa 92:86 i prekinuo niz od sedam poraza, Golden Stejt je bio bolji od Minesote sa 100:99, dok je Nju Orleans pobedio Sakramento sa 110:95.