LŠ: Real i Borusija u četvrtifinalu

Real je na gostovanju u Mančesteru pobedio posle preokreta Junajted sa 2:1, dok je Borusija kod kuće trijumfovala protiv Šahtjora sa 3:0.

U prvom meču u Madridu, Real i Mančester odigrali su nerešeno 1:1, dok je u Donjecku rezultat bio 2:2.

U veoma uzbudljivoj utakmici u Mančesteru, domaća ekipa je prva došla do vođstva u 48. minutu, a autogol postigao je Serhio Ramos posle centaršuta Nanija sa leve strane.

U 57. minutu turski sudija Čunajt Čakir isključio je Nanija zbog ne toliko oštrog starata nad Alvarom Arbeloom.

Real je do izjednačenja došao preko Luke Modrića u 66. minutu nakon odličnog šuta hrvatskog reprezentativca sa oko 16 metara.

Pobedu i plasman Realu doneo je Kristijano Ronaldo samo tri minuta nakon gola Modrića.

Mančester je uprkos igraču manje na terenu, nakon preokreta Reala, zaigrao mnogo agresivnije i organizovanije u napadu, ali nisu uspeli da dođu do gola.

Srpski internacionalac Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za Junajted, a u dva navrata je mogao do gola, ali se ipak nije upisao u strelce. U prvom poluvremenu pogodio je stativu nakon kornera, dok je u drugom, golman Dijego Lopes odlično intervenisao.

Dortmund je prilično lako na svom terenu zabeležio trijumf protiv Šahtjor.

Domaću ekipu do vođstva je doveo Felipe Santana u 31. minutu nakon kornera koji je izveo Mario Gece, a na 2:0 povisio je asistent kod prvog gola.

Konačan rezultat i plasman u narednu fazu takmičenja Borusiji doneo je Jakub Blažikovski u 59. minutu.

Torinski Juventus dočekaće sutra Seltik u revanš utakmici, dok će Pari Sen Žermen ugostiti Valensiju.