Kojić za pobedu Partizana u Jagodini

Pobednički gol postigao je Nemanja Kojić u 45. minutu meča. On je u Partizan došao u zimskom prelaznom roku i postigao je tri gola u poslednja dva meča.

Crno-beli sada imaju 46 bodova, dok drugoplasirana Crvena zvezda ima 38. Jagodina je ostala četvrta sa 32 boda, tri manje od Vojvodine.

Meč je odigran pod reflektorima pred punim tribinama gradskog stadiona, u lepoj atmosferi. Istakao se i golman domaćih Predrag Rajković, koji ima 17 godina.

Partizan je prvu šansu imao u 8. minutu, kada Aleksandar Mitrović šutirao sa oko 18 metara, a Rajković je odbranio.

Jagodina je najbolju šansu propustila u 17. minutu, kada je Mohamed El Monir prodro po levoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, ali je Miloš Stojanović potpuno promašio u blizini peterca.

Partizan je mogao da povede u 21. minutu. Rajković se spremao da izvede loptu, ali nije video Mitrovića koji mu je iz mrtvog ugla uklizao i izbio loptu do Kojića, a on je šutirao pored gola.

Crno-beli su konačno poveli u samoj završnici. Akciju je počeo kapiten Saša Ilić, koji je loptu dodao Predragu Luki, a on je odmah prosledio Darku Brašancu na levoj strani šesnaesterca, a ovaj je centrirao do Kojića koji je savladao Rajkovića.

Kojić je i na početku drugog poluvremena imao dobru šansu, ali je možda mogao bolje da je reši. On je u 52. minutu prodro u šesnaesterac i odlučio se na šut, iako je imao slobodne Luku i Mitrovića. Rajković je odbranio njegov udarac.

Jagodina je u drugom poluvremenu imala šansu u 58. minutu, ali je Stojanović iz šesnaesterca šutirao pored gola.

Kojić je u 68. minutu imao još jednu šansu, ali je Rajković sjajno reagovao i u skoku vrhovima prstiju skrenuo loptu, koja je završila na stativi.

Rezultati i strelci:

Hajduk - OFK Beograd 3:0 (Rusmir 5, Adamović 8, Sekulić 18)

Donji Srem - Sloboda 0:0

BSK - Vojvodina 3:3 (Ajković 13, Ademović 35, Nuhi 71. penal - Oumaru 39, 79. penal, Kosović 90)

Spartak - Javor 1:1 (Čović 26 - Đorđević 90)

Smederevo - Rad 1:1 (Sikimić 34 - Luković 90)

Crvena zvezda - Novi Pazar 3:0 (Milivojević 32, Mudrinski 34, Milijaš 61)

Jagodina - Partizan 0:1 (Kojić 44)

Nedelja: Radnički Kragujevac - Radnički Niš (13)

TABELA: Partizan 46 bodova, Crvena zvezda 38, Vojvodina 35, Jagodina 32, Rad 28, Sloboda 28, Javor 27, Spartak 24, OFK Beograd 22, Novi Pazar 19, Radnički Niš 18, Hajduk Kula 19, Donji Srem 16, BSK 15, Radnički Kragujevac 13, Smederevo 9.