Partizan pobedio u Kuli, Napredak na Banjici

BEOGRAD, 3. maja 2009. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Kuli domaći Hajduk sa 2:1 u 29. kolu Jelen Super lige, dok je Napredak u Beogradu savladao Rad sa 1:0 i osvojio važne bodove u borbi za opstanak u prvoj ligi srpskog prvenstva.

Partizan, koji je još ranije obezbedio odbranu titule šampiona Srbije, do tri boda u Kuli stigao je zahvaljujući golovima Adema Ljajića u drugom i Brazilca Vašingtona u 69. minutu. Utešni gol za Hajduk postigao je Filip Kasalica u 82. minutu.

Tri boda Napretku u duelu sa Radom doneo je pogodak Danijela Gašića u 69. minutu, mada je golu značajno doprinela i greška golmana domaćih Damira Kahrimana, koji je loše reagovao na šut protivnika sa oko 20 metara.